מדפסות לייזר שחור לבן או צבע?

בחירת מדפסות לייזר – אילו הם הפרמטרים חשובים

מהירות ההדפסה
הובטח לכם כי מדפסת הלייזר שהינכם מעוניינים בה מסוגלת להדפיס עבורכם כ- 50 דפים בדקה? מדפסות לייזר צבע אכן מסוגלות להדפיס בצורה כה מהירה אך בטרם תחליטו לרכוש מדפסת כזאת או אחרת , שאלו את עצמכם את השאלות הבאות :
האם אתם באמת זקוקים למהירות הדפסה כה גבוהה? מהם הצרכים שלכם ממדפסת הלייזר? האם לצרכים עסקיים הדורשים כמות הדפסה גדולה או לצרכים פרטיים שבהם אפשר להתפשר על הכמות ולהתמקד באיכות?
האם מהירות ההדפסה שהובטחה לכם תקפה גם להדפסה צבעונית או רק להדפסה בשחור לבן? אנשים רבים נופלים בפרמטר הזה ומתאכזבים לאחר הקנייה.

כמו כן, יש לציין כי מהירות הדפסה גבוהה לבדה אינה מעידה על איכות ההדפסה, על כן יש לבדוק גם את הפרמטר החשוב הבא.

רזולוציה מקסימלית
ישנן מדפסות לייזר צבעוניות רבות בשוק אך איכותן תלויה ראשית כל ברזולוציה. ככל שהרזולוציה אותה מציעה המדפסת גבוהה יותר, כך תזכו באיכות הדפסה חדה וטובה יותר. שם המשחק פה הוא ה- dpi (dots per inch), כלומר, כמה נקודות צבע מודפסות באינצ' אחד. ככל שהמספר גבוה יותר, כך התמונה איכותית ועשירה יותר וכמובן – עושה שימוש ביותר טונר צבע.

נוחות וחיסכון
מבין מגוון הפרמטרים המאפיינים מדפסות לייזר צבע, לנוחות והחיסכון משקל רב בבחירה. בררו מראש כמה דפים צבעוניים ניתן להדפיס על טונר בודד והאם ניתן להשתמש בטונרים תחליפיים במקום המקוריים כדי לחסוך בעלויות. שאלו מהיכן מטעינים את הניירות הריקים למדפסת והיכן יוצא הפלט והתאימו בהתאם לכך את המדפסת למשרד או לחדר המסוים בבית. בידקו איזה חיבור מקשר בין המחשב למדפסת? שכן כיום ישנן מדפסות לייזר צבע המסוגלות לתקשר עם המחשב בצורה אלחוטית.

שאלו את כל השאלות הנכונות בין אם בחרת מדפסת שחור לבן או מדפסת צבעונית -אתם לבט ותיהנו מאיכות הדפסה שלא הכרתם.

 

מאמרמ נוסף על בחירת מדפסת איכותית

קטגוריות כרטיסי ביקור