בחירת מדפסת איכותית

כמו תחום המחשבים והפיתוחים הטכנולוגיים הנלווים, גם תחום המדפסות הוא תחום שמתפתח עם השנים. בעבר מדפסות הזרקת דיו רגילות שלרוב מיועדות למגזר הפרטי ומיועדות לשימוש ביתי היו יקרות ואילו היום ניתן להשיגן בטווח מחירים הנע בין 250 ל-600 ש"ח. כמו כן, החידושים בתחום מאפשרים לנו לשלוח גיליונות להדפסה ללא צורך בחיבור פיזי בין המדפסת לבין המחשב, על ידי טכנולוגית ה-WIFI. מי היה מאמין לפני כמה שנים שטכנולוגית ה-WIFI תכנס למדפסות? אין ספק שהמילה האחרונה בתחום של מדפסות והחידושים הטכנולוגים שניתן למצוא בתחום טרם נוצלו במלואן, ובקרוב נראה חידושים נוספים.

במדפסות ההוצאה הראשונה של קניית המדפסת היא ההוצאה הזניחה ביותר ואילו קניית הדיו או הטיונרים למדפסת היא ההוצאה המשמעותית. לפני קנייה של מדפסת כדאי לעשות הפרדה בין שני סוגים עיקריים של מדפסות: מדפסת הזרקת דיו ומדפסת לייזר. מדפסת הזרקת דיו ברוב המקרים מיועדת לשימוש ביתי ואילו מדפסת לייזר מיועדת יותר להדפסות רבות ולשימוש משרדי. ברוב המקרים, מדפסת לייזר תהיה יעילה יותר עבור כמות רצינית של הדפסות ואילו מדפסת הפועלת באמצעות ראשי דיו רגילים תהיה יעילה יותר לשימוש ביתי.

כאמור, שוק המדפסות בארץ ובחו"ל הוא שוק מתחדש. אנחנו עדים להתפתחות התחום ולחידושים טכנולוגיים בדגמים של החברות המובילות בענף המדפסות. החידוש הטכנולוגי העיקרי בענף המדפסות לבית ולעסק הוא המצאתן של מדפסות צבע משולבות. מדפסת הכוללת פתרון של הדפסה, צילום, שליחה וקבלה של פקסים באמצעות מכשיר אחד – מדפסת. המכשיר המשולב חסך לבתי עסק כסף רב וריכז את כל הפתרונות למשרד במקום אחד.

מדפסות לחברות ועסקים גדולים: מדפסות לייזר משולבות
מדפסות משולבות נראו עד לפני כמה שנים כהמצאה רחוקה מאוד מן המציאות. התפתחותה של הטכנולוגיה אפשרה שילוב בין אלמנטים רבים לרבות מדפסת, מכונת צילום, פקס ועוד בתוך מכשיר אחד קטן מידות ונוח ביותר למשתמש גם אם אין ברשותו כלל ידע בתפעול.
התקנת המדפסות קלה, השימוש בהם נוח, קל ומהיר והביצועים מרשימים ביותר. מדפסות אלו כוללות את מירב הטכנולוגיה לתוך מכשיר הדפסה אחד. הפופולאריות ההולכת וגוברת של מדפסות משולבות נובעת מהצורך בשלל האלמנטים שהמכונה מציעה והמחיר הנמוך ביותר. כיום ניתן להשיג מדפסות משולבות במחירים מגוחכים ביותר המתאימים לכל כיס.

מדפסות דיו ומדפסות לייזר

מדפסות משולבות מחולקות לשתי סוגי מדפסות עיקריים – מדפסות לייזר מדפסות דיו. מדפסות לייזר עושות שימוש בלייזר תוך שילוב מספר צבעי יסוד ניתן להפיק כל צבע. עובדה זו דורשת דיוק מירבי ועל כן מדפסות לייזר צבעוניות דורשות תהליך ייצור קפדני ביותר. מהירות ההדפסה של מדפסות הלייזר גבוהה ביותר ותחזוקתן זולה. אמינות המדפסות גם היא עולה על מדפסות הדיו. מדפסות הדיו הן וותיקות יותר בשוק המדפסות ובעלות שם עולמי. עלותן נמוכה יותר ותפוקת ההדפסה שלהן נמוכה ממדפסות הלייזר אך עדיין נשמרת גבוהה.

קטגוריות כרטיסי ביקור