צילום אווירי

צילומי אוויר – לראות מגבוה את כל העיר
הנושא של צילומי אוויר הוא אחד התחומים המעניינים מצד אחד והפחות מוכרים מצד שני. ניתן להשתמש בצילומי אוויר ליצירת מפות, למדידת שטחים, בניית מרחצאות, לצרכי שיווק ועוד. לעיתים משמשים צילומי האוויר גם לצרכים צבאיים וביטחוניים.
מהו צילום אוויר?
צילומי אוויר הינם צילומי שטח הנעשים מכלי תעופה החג גבוה מעל פני השטח. חשוב להדגיש כי צילומי לוויין אינם נחשבים כצילומי אוויר, אף כי הם יכולים להגיע לרמת דיוק מדהימה. הטכנולוגיה המודרנית הביאה לעולם מצלמות איכותיות וכלי טיס מתקדמים, אשר השילוב ביניהם הוא מנצח ומביא לתוצאות שעד לפני כמה עשורים נחשבו חלום באספמיא. המרחקים שמצלמות אלה יכולות לכסות הם עצומים וגם התמונות איכותיות להפליא.

למידע על לימודי צילום במכללת תילתן הקישו כאן
ישנם שני סוגים של צילומי אוויר: צילומים אנכיים – בצילומים כאלה המצלמה ממוקמת בדיוק מעל לתא השטח המצולם. לצד צילומים אלה ישנם צילומי אוויר משופעים – שבהם מכסה עין המצלמה גם שטחים אחרים, הרחוקים ממנה. צילומים אנכיים קולטים את כל מה שנמצא בעין המצלמה ופענוח נכון של התצלומים מגלה הכול. צילומים אנכיים עונים על הצורך במדידות מדויקות של תאי שטח גדולים, ולעיתים הם משמשים כמוצג בפתרון סכסוכי קרקע.
צילומי אוויר משופעים אינם מאפשרים שימוש במרכיב קנה המידה בצילום ובנוסף אינם מאפשרים זיהוי של פריטים שונים, הן מבנים מעשה ידי אדם והן פריטי נוף אחרים, המצויים בשטחים מתים. נדרשת טכנולוגיה מסובכת על מנת לנסות לבצע הדמיה של השטחים ה”מתים”, משמע השטחים המוסתרים על ידי מבנה או קפל קרקע המסתירים אותם.
למי נחוצים צילומי אוויר?
צילומי האוויר מוזמנים הן על ידי גופים פרטיים והן ממשלתיים. הגופים הכלליים יכולים לכלול חברות הפקה שונות המשתמשות בצילומים לצרכים מסחריים או אדריכלים המעוניינים לדעת בדיוק על אילו שטחים אמור המבנה שהם מתכננים לעמוד. גופים עירוניים או ממשלתיים מזמינים צילומי אוויר על מנת לבדוק חריגות בנייה במקומות שונים. בחינה של צילומי אוויר תקופתיים עולה לעיתים קרובות על שינויים בשטח, אשר חלו לאחרונה. ועל פיהם מוציאה הרשות צווי הריסה לעוברים על החוק. חשוב לציין כי גם גופים צבאיים משתמשים בצילומי אוויר למטרות ביטחוניות שונות.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.

רותם עז-עוגן – TOKYO הרכב צ’ילאאוט

TOKYO הרכב צ’ילאאוט אנחנו אוהבים, נהנים ובאמת יודעים להנעים לאנשים כשהם מדברים, אוכלים, מקשיבים, מביטים וגם כשהם מ… לדעתינו הבנו היטב את שנידרש מבחינה מוזיקלית כדי לייצר אווירה שנעים להיות…

טיפולי הומאופתיה – המכון הישראלי להומאופתיה

טיפולי הומיאופתיה קלאסית במכון הישראלי להומאופתיה טיפול בתינוקות, ילדים, נוער ומבוגרים. בקליניקה אנו נותנים מענה למגוון גדול של נושאים.לדוגמה: מיגרנות, הפרעות קשב וריכוז,אסתמה, אטופיק דרמטיטיס, חרדות,בעיות שינה, פריצת דיסק, ריפלוקס,…

הסדנא לציור ורישום במודיעין

בהנחיית דורית קינד – סמרה (מאז 1999) קורס יסודות בציור ורישום למבוגרים – 14 מפגשים קורס ציור ורישום לנוער שוחר אומנות סדנת ציור בטבע שיעורי הכנה לבניית תיק עבודות למועמדים לבתי ספר…