צילום אווירי

צילומי אוויר – לראות מגבוה את כל העיר
הנושא של צילומי אוויר הוא אחד התחומים המעניינים מצד אחד והפחות מוכרים מצד שני. ניתן להשתמש בצילומי אוויר ליצירת מפות, למדידת שטחים, בניית מרחצאות, לצרכי שיווק ועוד. לעיתים משמשים צילומי האוויר גם לצרכים צבאיים וביטחוניים.
מהו צילום אוויר?
צילומי אוויר הינם צילומי שטח הנעשים מכלי תעופה החג גבוה מעל פני השטח. חשוב להדגיש כי צילומי לוויין אינם נחשבים כצילומי אוויר, אף כי הם יכולים להגיע לרמת דיוק מדהימה. הטכנולוגיה המודרנית הביאה לעולם מצלמות איכותיות וכלי טיס מתקדמים, אשר השילוב ביניהם הוא מנצח ומביא לתוצאות שעד לפני כמה עשורים נחשבו חלום באספמיא. המרחקים שמצלמות אלה יכולות לכסות הם עצומים וגם התמונות איכותיות להפליא.

למידע על לימודי צילום במכללת תילתן הקישו כאן
ישנם שני סוגים של צילומי אוויר: צילומים אנכיים – בצילומים כאלה המצלמה ממוקמת בדיוק מעל לתא השטח המצולם. לצד צילומים אלה ישנם צילומי אוויר משופעים – שבהם מכסה עין המצלמה גם שטחים אחרים, הרחוקים ממנה. צילומים אנכיים קולטים את כל מה שנמצא בעין המצלמה ופענוח נכון של התצלומים מגלה הכול. צילומים אנכיים עונים על הצורך במדידות מדויקות של תאי שטח גדולים, ולעיתים הם משמשים כמוצג בפתרון סכסוכי קרקע.
צילומי אוויר משופעים אינם מאפשרים שימוש במרכיב קנה המידה בצילום ובנוסף אינם מאפשרים זיהוי של פריטים שונים, הן מבנים מעשה ידי אדם והן פריטי נוף אחרים, המצויים בשטחים מתים. נדרשת טכנולוגיה מסובכת על מנת לנסות לבצע הדמיה של השטחים ה”מתים”, משמע השטחים המוסתרים על ידי מבנה או קפל קרקע המסתירים אותם.
למי נחוצים צילומי אוויר?
צילומי האוויר מוזמנים הן על ידי גופים פרטיים והן ממשלתיים. הגופים הכלליים יכולים לכלול חברות הפקה שונות המשתמשות בצילומים לצרכים מסחריים או אדריכלים המעוניינים לדעת בדיוק על אילו שטחים אמור המבנה שהם מתכננים לעמוד. גופים עירוניים או ממשלתיים מזמינים צילומי אוויר על מנת לבדוק חריגות בנייה במקומות שונים. בחינה של צילומי אוויר תקופתיים עולה לעיתים קרובות על שינויים בשטח, אשר חלו לאחרונה. ועל פיהם מוציאה הרשות צווי הריסה לעוברים על החוק. חשוב לציין כי גם גופים צבאיים משתמשים בצילומי אוויר למטרות ביטחוניות שונות.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.

בחצר של אורה, כפר מימון

ארוחה תימנית מקורית בתוך בוסתן 80 המינים ” בחצר של אורה” במושב כפר מימון .אם רצונך באירוח מיוחד באווירה מיוחדת,תמצא זאת “בחצר של אורה” במושב כפר מימון שבנגב הצפוני האירוח…

הפקת סרטי בטיחות והדרכה

צילום והפקה של סרטי בטיחות או סרטי הדרכה
סרטי בטיחות או סרטי הדרכה – המחשה מצילת חיים
נושא הבטיחות במקומות עבודה חייב להיות בראש סדר העדיפויות של המעסיקים, מנהלים ואחראים על תחום הבטיחות כאחד.
בתי עסק ומפעלים רבים מייצרים מוצרים מגוונים, לעיתים לשיווק פנים ולעיתים לשיווק חוץ. גם אם ההצלחה השיווקית מסחררת וגם אם היא מינורית, הרי ועומדים עובדים מאחורי מכונות הייצור במפעל ולהם בני משפחה שממתינים להם בבית (וזה ממש לא משנה מהו תפקידם במפעל או מהי יכולתם המקצועית!).
הדבר החשוב ביותר הוא לעשות את כל המאמצים על מנת שהעובדים ישובו לביתם בריאים ושלמים, ללא פציעות או חבלות, וחס וחלילה לא פגועים מעבר לכך – אסונות מוות.