מערכות אוסמוזה הפוכה

אוסמוזה הפוכה ושיטות טיהור מים נוספות

איכות המים בישראל היא כיום סבירה, אבל לא הרבה יותר מכך. מחקרים מלמדים כי איכות המים נמצאת בתהליך מתמיד של ירידה, מה שמחייב הן את משקי הבית והן מוסדות גדולים ועסקים לחשוב שלב אחד קדימה ולהחליט על שיטת טיהור המים המועדפת עליהם. אין לשלול אמנם מים מינראליים, אבל העלות הכרוכה בשימוש בהם איננה מצדיקה את פערי התשלום בינם לבין מים מטוהרים, במיוחד כשפערי האיכות הם זניחים. אוסמוזה הפוכה לטיהור מים היא רק אחת ממספר שיטות לטיהור מים, אולם מומחים רבים מחשיבים אותה ליעילה מכולן.

אולטרא סגול, אוסמוזה הפוכה ופחם פעיל

כאמור, אוסמוזה הפוכה נחשבת לשיטת טיהור יעילה ופופולארית אך כדי להבין את מעלותיה הרבות, חשוב להכיר גם את שאר השיטות הקיימות. השיטה הראשונה היא טיהור בעזרת קרני אור אולטרה סגוליים, הקוטלים ומשמידים את החיידקים המצויים במים. אומנם השיטה הזאת הוכחה כיעילה למדיי, אך היא עדיין מחייבת נקיטת אמצעים מיוחדים במקרה של זיהום חמור במים.

שיטה נוספת לסילוק מפגעים בלתי רצויים במים הינה הצבת פילטרים (מסננים) הכוללים פחם פעיל. הפחם הזה אמור לסלק את חלקיקי הכלור הנמצאים במים כמו גם מפגעים אחרים. יש לציין כי בשיטה הזאת משתנה לעיתים הטעם של המים וגם בה, מספיק זיהום של מי השתייה מעט מעל מה שמקובל על מנת לפגום ביעילותה של השיטה. של אוסמוזה למים

קטגוריות כרטיסי ביקור