גלאי עשן ביתיים עם תקן 1220

גלאי עשן ביתי הוא מוצר בטיחותי חשוב ומציל חיים. במשך שנים ארוכות היה נהוג להתקין גלאי עשן בעיקר במשרדים, במפעלים, במבנים מסחריים, במוסדות ציבור וכדומה, וכיום נהוג להתקין גלאי עשן גם בבתים פרטיים ובדירות בבנייני מגורים משותפים. כדי למגן את הבית וכדי לא לקחת סיכונים מיותרים חשוב להתקין גם בבית גלאי עשן איכותי, מטבע הדברים. חשוב להתקין רק גלאי עשן ביתיים עם תקן 1220. התקן הישראלי לגלאי עשן, ת"י 1220, עבר בשנים האחרונות תיקונים רבים ולמעשה הוא הורחב וכולל כעת חלקים רבים הנוגעים למערכות גילוי אש ועשן.

גלאי עשן ביתיים המאושרים על ידי מכון התקנים הישראלי

יש בשוק מגוון מערכות גילוי עשן, ביניהן גלאי עשן ביתיים המחוברים למקור חשמלי. התקן הישראלי 1220 לגלאי עשן קובע כי יש להתקין רק גלאי עשן העומד בתקן. ישנם דגמים עצמאיים שכל אחד יכול להתקין בעצמו: דגמים אלה של גלאי עשן מצוידים בסוללה פנימית אותה יש להחליף אחת לתקופה. עם זאת, כדי למגן את הבית טוב יותר, מומלץ לרכוש דגמים איכותיים המחוברים למקור חשמלי חיצוני וכוללים סוללת גיבוי, כך שגם אם יש הפסקת חשמל הגלאי יתפקד ויוכל להתריע בזמן על עשן בדירה.

התקנה בטוחה

חשוב לציין כי תקן 1220 קובע כיצד יש להתקין גלאי עשן בבית והיכן לעשות זאת. חשוב לקבל ייעוץ מקצועי מחברה מנוסה ובעלת ותק בענף כדי לקבל החלטות נכונות בעניין גלאי העשן הדרושים והמקומות המתאימים להתקנתם. על פי התקן, אין לחבר גלאי עשן עצמאיים כמערכת גילוי אש במקומות בהם החוק קובע כי יש להתקין מערכת לגילוי אש. ביחידות דיור חדשות נקבע בתקן 1220 כי יש להתקין רק גלאי עשן העומדים בתקן ומחוברים למקור חשמל. את הגלאים יש לבחור בהתאם לפרמטרים כמו גודל הדירה, סיכוני אש, תכולה, האם מעשנים בדירה וכיוצא בזה.

 

המאמר באדיבות בי סייף ציוד כיבוי אש בצפון

www.besafe.co.il

קטגוריות כרטיסי ביקור