אינדקס עסקים ושירותים בצפון

אודות בני שבתאי ועסקיו חובקי העולם

בני שבתאי הוא איש עסקים ישראלי. הוא היה נשיא חברת “ריימונד וייל ארה”ב” והמפיץ הבלעדי של שעוני ריימונד וייל בארצות הברית.  בשנת 2014 מכרו שבתאי ומשפחתו גם את חלק השליטה שלהם ב-Viber, אפליקציית ההודעות המיידיות, הקול והווידאו הישראלית.

בני שבתאי נולד בתל אביב וגדל בקיבוץ. יש לו שני אחים. הוא שירת שלוש שנים בצבא הישראלי, ולאחר מכן עבד כשומר ראש אצל שגריר ישראל בפריז, צרפת, שם הוצב אביו כשליח. לאחר שנתיים בפריז, הוא נסע לדרום אפריקה, שם עבד כקרופיר בקזינו בסוואזילנד. עם פרוץ מלחמת יום הכיפורים הוא חזר לארץ להתגייס מחדש, ושירת בצבא במהלך המלחמה .

עם סיום מלחמת יום כיפור, לאחר שהשלים את שירות המילואים, עזר שבתאי את ישראל ועבר להתגורר ארה”ב. הוא החל לעבוד בחברת השעון איסטמן – יבואנית שעונים מהונג קונג שכבר אינה קיימת. ביריד השעונים והתכשיטים הבינלאומי של התעשייה בבאזל, שוויץ, הוא פגש את ריימונד וייל, ראש יצרן השעונים היוקרתי השוויצרי,והצליח לשכנע אותו למכור לו ארבע מאות שעוני ריימונד וייל, שאפשרו לו לפתוח בשנת 1977 עסק  בארה”ב של “שעוני ריימונד וייל ארה”ב”. הוא כיהן  כבעלים ונשיא של  החברה והיה המפיץ הבלעדי בארה”ב עד 2009 כאשר מכר את החברה.

בפברואר 2014 בוצעה מכירה גדולה ומוצלחת של  של Viber, אפליקציית מסרים מיידיים, קול ווידאו ישראלית, לחברה היפנית רקוטן . המכירה כולה היה על סך 900 מיליון דולר והיא הכניסה למשפחת שבתאי (בני, אחיו גלעד ובנו של גלעד עופר) כ-500 מיליון דולר מהאחזקה של 55.2%.

 

עוד על גלעד שבתאי

 

עוד באתר שלנו

 

בני שבתאי:

בני שבתאי

דילוג לתוכן