עו"ד מתן בניהו - מומחה לפיתוח עסקי ולהשקעות המונים

הקדמה

העולם בשנת 2021 הוא מקום שונה לגמרי לעשות בו עסקים מהעולם שהיכרנו לפני חמש שנים, ואפילו מהעולם של טרם מגיפת הקורונה. שינויים בשווקים העולמיים ובמגמות כלכליות עולמיות יוצרות צורך תמידי להתחדש ולהיות עם יד על הדופק על מנת להצליח כלכלית.

זיהוי המגמות החדשות לבדו אינו מספיק: יש צורך לפתח אסטרטגיות אשר יאפשרו לארגון או לחברה שלכם לנווט את דרכם בתוך העולם המשתנה ולהוביל להצלחה ארגונית. יתרה מכך – יש לדעת כיצד לנהל את הארגון בצורה מספיק מקצועית וכיצד לקבל החלטות נכונות שאינן מבוססות על תחושת בטן או על הימור מסוכן.

אחד האנשים שיודע לסייע לחברות וארגונים לנווט את דרכם בעין הסערה – הוא מתן בניהו, עורך דין בהכשרות, יועץ לפיתוח עסקי ומומחה בכיר במימון המונים לחברות סטארטאפ.

אודות מתן

מתן הוא עורך דין בהכשרתו המתמחה במשפט מסחרי ובפיתוח עסקי. לאחר שעבר בתור עורך דין במספר חברות והתמחה בתחום הפיתוח והייעוץ לעסקים, היה מתן שותף בשנת 2015 להקמתו של מיזם/ סטארט אפ חדשני בתחום של שיתוף וגיוס כספים.

עם הידע הרב שצבר מתן בתחום של גיוס כספים ושל גיוס ומימון המון, התמנה מתן בשנת 2018 לראש מחלקת הפיתוח העסקי של חברת אקזיטוואלי (Exit Valley) – חברה העוסקת במימון המונים לחברות סטארט אפ ישראליות.

עורך דין מתן בניהו

העבודה באקסיטוואלי

פלטפורמות של מימון המונים הופכות אטרקטיביות יותר לגיוס כספים ממספר רב של משקיעים שמשקיעים סכום כסף מסוים בפרויקט או סטארט-אפ מסוים. הם מקבלים חלק בחברה, או במקרה של פרויקטים קטנים יותר הם מקבלים הכרה כלשהי, כמו תגים למשקיע או לתומך הראשון, גישה בלעדית לתוכן וכדומה.

חברת אקזיטוואלי (Exit Valley) עובדת עם חברות שכבר קיבלו מימון מקרן החדשנות הישראלית או מקרנות רלוונטיות אחרות, לוודא שחברה או לסטארט-אפ יש רעיון מספיק טוב. המטרה של Exit Valley היא לעזור לסטארטאפים לטפס ולהגיע אל השלב הבא של השקות עולמיות שדורשות הרבה יותר מימון, והיכולת של אקסיט וואלי היא להביא את אותם משקיעים המעוניינים להיות בין הראשונים שיש להם חלק בחברה הגדולה הבאה, שהינה בעלת פוטנציאל להצלחה עולמית.

במסגרת עבודתו של מתן בניהו כראש מחלק הפיתוח העסקי בחברה, הוא טיפל וקידם את התחומים הבאים:

  • חתירה למינוף היקף הפעילות ובניית מעגל לקוחות פעיל ונאמן, חדירה לשווקים.
  • בניה וניהול תקציב, גיוס עשרות מליוני דולרים, וביסוס תשתית פעילות יציבה, קבלת החלטות.
  • ניהול אירועים E2E, משלב בניית קונספט אירוע, קשר עם ספקים, בצוע תיאומים מורכבים ועד תום האירוע.
  • ניהול קשרי משקיעים: הקמת מערך שותפויות והרחבת האקו סיסטם, הרחבת פעילות החברה למשקיעים בחו"ל.
  • שת״פ עם מועדון יזמות המרכז הבינתחומי ובית הספר ליזמות במרכז הבינתחומי.
  • גיוס חברות עתירות תקציב, טיפוח שיתופי פעולה פוריים.
  • עבודה מול קרנות הון סיכון.

מתן בניהו  – מומחה במימון המונים

בשנת 2020 סיים מתן את עבודתו ב-אקסיטוואלי, אך הידע הרב שצבר בתחום הייעוץ העסקי ובתחום של מימון המונים לחברות וסטארט אפים הופך אותו למרצה מבוקש בתחום וליועץ בעל שם.

מתן ואקסיט וואלי בכנס של חברה אימפרליה הספרדית